Bycie świadkową na weselu to wielki zaszczyt, ale także obowiązek. Powinna ona wspierać Pannę Młodą w organizacji wesela oraz w tym wyjątkowym dniu. Na jej barkach leży dość sporo obowiązków. Czym powinna się zająć? Wyjaśniamy!

Świadkowa a przygotowania do ślubu

Świadkowa powinna być dla Panny Młodej pomocą w organizacji ślubu i wesela. Przede wszystkim przyszłej żonie powinna ona pomóc w skomponowaniu stylizacji ślubnej. Świadkowa powinna więc być obecna podczas wybierania sukni ślubnej oraz zobaczyć Pannę Młodą w ślubnej fryzurze i makijażu.  Do jej obowiązków może należeć także m.in. tworzenie dekoracji, odebranie kwiatów, rozłożenie winietek czy odwiezienie gości na miejsce ich noclegu. Zależy to jednak od tego, o co świadkowa zostanie poproszona przez Pannę Młodą. Być może w niektórych tych obowiązkach jej pomoc nie będzie potrzebna.

Najważniejszym zadaniem Panny Młodej przed ślubem jest zorganizowanie wieczoru panieńskiego. Należy pamiętać, że jest on organizowany dla Panny Młodej, więc powinien być zgodny z jej oczekiwaniami. Nie jest to jednak tylko obowiązek świadkowej – powinny pomóc jej w tym najbliższe przyjaciółki Panny Młodej.

Świadkowa a ceremonia zaślubin

W dniu ślubu świadkowa również ma obowiązki. Powinna zjawić się u Panny Młodej wcześniej, aby pomóc jej w założeniu sukni, welonu i biżuterii. Powinna ona zadbać, żeby stylizacja Panny Młodej prezentowała się idealnie. Podczas ślubu powinna ona znajdować się blisko przysięgającej sobie Pary i podtrzymać w odpowiednim momencie bukiet ślubny. Często jest proszona także o niesienie welonu lub trenu. Jednak najważniejszym obowiązek świadkowej podczas cermoni ślubnej jest poświadczenie o zawarciu małżeństwa za pomocą podpisania odpowiedniego dokumentu.

Świadkowa a wesele

Podczas wesele obowiązki świadkowej również się nie kończą. Musi ona dbać o wygląd Panny Młodej – układać suknie i welon, gdy przestaną wyglądać idealnie. Świadkowa powinna także udać się z Panną Młodą do toalety, gdy ta będzie potrzebowała. Dzięki temu suknia ślubna się nie zabrudzi, a Panna Młoda skorzysta z toalety. Świadkowa powinna także na weselu mieć przy sobie igłę i nitkę, plastry oraz leki przeciwbólowe. Podczas odbierania życzeń powinna ona także być blisko Pary Młodej w celu odbierania prezentów i kwiatów. Zadaniem świadkowej jest także zachęcanie gości do zabawy. Powinna ona także wraz ze świadkiem rozwiązywać wszystkie pojawiające się na weselu problemy tak, aby nie zepsuły Parze Młodej wyjątkowego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj