Bańki mydlane to świetnie znana zabawa, którą wszystkie dzieci wręcz uwielbiają. Co więcej, nawet starsi, kiedy cofną się o parę lat w czasie, przypomną sobie ile radości dawało puszczanie baniek mydlanych. Obecnie, taką zabawkę- wyposażoną w specjalny płyn i wydmuszkę do puszczania baniek- można zakupić w każdym kiosku czy sklepie z zabawkami. Jednak o wiele więcej radości dostarczy- rodzicom i dzieciom- wykonanie ich samodzielnie. Jak więc wykonać płyn do baniek mydlanych, by były one trwałe i nie pękały?

Zaopatrz się w niezbędne składniki

Zanim przystąpimy do przygotowania płynu do baniek mydlanych, na samym wstępie musimy udać się na zakupy celem znalezienia niezbędnych produktów. Jednak z pewnością większość z nich mamy już we własnej kuchni. Co więcej, będzie nam potrzebny przyrząd do puszczania baniek mydlanych, ale zanim go zakupimy, musimy wiedzieć, że da się go również wykonać samemu. Zacznijmy jednak od składników na najważniejszą część, czyli mikstura do puszczania baniek mydlanych. Co będzie nam potrzebne? Oto dokładna lista:

  • około 1 litr ciepłej wody
  • około 30 mililitrów płynu do mycia naczyń
  • około 15 mililitrów gliceryny- jeśli jej nie posiadamy, możemy z powodzeniem wykorzystać jedną łyżeczkę cukru pudru/

Przygotowanie płynu do puszczania baniek mydlanych

Skoro jesteśmy już zaopatrzeni w niezbędne składniki do przyrządzenia mikstury, możemy rozpocząć proces przygotowania. W pierwszej kolejności, do ciepłej- nie gorącej- wody wlewamy płyn do mycia naczyń. Po chwili dodajemy również glicerynę- do kupienia w aptece lub łyżeczkę cukru pudru. Ma to przede wszystkim nadać bańkom mydlanym odpowiedniej trwałości. Kolejno wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie, a jednocześnie powoli wymieszać, aż do całkowitego ich połączenia się. Gotowe! Można rozpocząć puszczanie kolorowych i trwałych baniek mydlanych.

Niezbędny przyrząd do puszczania baniek mydlanych

Wspomniane zostało już na początku, że przyrząd do puszczania baniek mydlanych można zakupić w sklepie, ale też można wykonać go samemu, co bez wątpienia będzie bardziej satysfakcjonujące. Wystarczy znaleźć lub kupić kawałek cienkiego drucika, a następnie wygiąć go w pętelkę. Następnie należy przymocować go np. z pomocą taśmy izolacyjnej, do niewielkiego patyczka. Warto wspomnieć, że z bawełnianego sznurka można także wykonać przyrząd do puszczania baniek mydlanych o znacznie większym rozmiarze. Wystarczy połączyć ze sobą w pętelkę dwa kawałki sznurka o dowolnej wielkości, z czego jeden powinien być nieco krótszy. Następnie po obu stronach należy zamocować patyczki, tak by krótsza część sznurka była naprężona, a dłuższa swobodnie zwisała. Gotowe! Możemy cieszyć się pięknymi bańkami mydlanymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj