Jak powiedzieć Rodzicom o ciąży,  zastanawia się na pewno każda kobieta, która nosi w sobie nowe życie. Bez względu na to, czy planowaliśmy potomka, czy wiadomość o ciąży nas zaskoczyła, to na świat przyjdzie nowy człowiek, a to najlepsza z możliwych wiadomości. Kiedy dowiadujemy się, że zostaniemy Rodzicami, ogarnia nas ogromne szczęście i euforia. Endorfiny, które buzują w naszym ciele, powodują że chcemy tą wspaniałą nowiną podzielić się z całym światem. Kiedy wy już wiecie, że spodziewacie się maluszka, kolejnymi osobami, które są wam najbliżsi i którzy zaraz po was powinni się dowiedzieć o tej informacji, są wasi Rodzice. To wyjątkowe osoby w waszym życiu, dlatego podzielenie się nimi waszym szczęściem, powinno być niezwykłe, nieoczywiste i zapamiętane na długie lata.

Zazwyczaj stawanie przed powiedzeniem swoim Rodzicom o ciąży wiąże się z ogromnym stresem. Jak zacząć rozmowę? Jak zareagują na ciąże? Czy zaczną płakać ze szczęścia? Czy wręcz przeciwnie, będą się złościć? Wtedy nasuwa się milion pytań bez odpowiedzi. Aby ta chwila była dla Rodziców wyjątkowa, warto pokusić się o nietuzinkowy prezent, który ich zaskoczy. Przecież każdy lubi dostawać prezenty!  Podarowanie bliskim prezentu, który oznajmi im, że zostaną Dziadkami rozluźni napiętą atmosferę i sprawi, że ten dzień zapamiętają na długo. Oto lista oryginalnych i kreatywnych pomysłów na to w, jaki sposób powiedzieć Rodzicom o ciąży: 

Zdrapka z gratulacjami dla przyszłych Dziadków

Jednym z najbardziej popularnych form poinformowania Rodziców, że zostaną Dziadkami stają się karty ze zdrapkami. Niezwykle eleganckie i nowoczesne w swojej formie, zazwyczaj wykonane z ogromną dokładnością każdego szczegółu, sprawią że będzie to ciekawy prezent, chociażby przy rodzinnym obiedzie. Karty ze zdrapkami, mogą być również świetną alternatywą dla par, których Rodzice mieszkają daleko. Powiedzenie im takiej informacji przez telefon czy e-maila nie sprawi im tyle radości i szczęścia, co dostanie pocztą kartki z tak niezwykłą wiadomością.  

Puzzle w pudełku

Nowoczesnym sposobem są również puzzle w pudełku, które na pewno zaciekawią najbliższych. Składające się zazwyczaj z 6 lub 8 elementów, kryją w formie gratulacji niesamowitą wiadomość dla przyszłych Dziadków. 

Magiczny kubek

Kolejnym bardzo oryginalnym prezentem może stać się magiczny kubek, który po zalaniu gorącą wodą ukażę przyszłym Dziadkom rewelacyjną niespodziankę. 

Spersonalizowane prezenty w formie biżuterii

Bardzo ciekawym pomysłem będą również prezenty nawiązujące do tego, że mama zostanie babcią. Świetnie sprawdzą się tu bransoletki, jak również naszyjniki z grawerem np. „Dla kochanej mamy, od teraz też już babci”. Spersonalizowane prezenty, z tak pięknymi słowami, na pewno będą miały dla każdej mamy wielką wartość sentymentalną. 

Drewniane pudełko z informacją w środku

Fajnym prezentem na powiedzenie Rodzicom, że jesteś w ciąży może okazać się drewniane pudełko z informacją w środku. Starannie wykonane drewniane pudełko kryjące po otwarciu z jednej strony małe, białe skarpetki, a z drugiej informację o tym, „że już wkrótce zostaniecie Szczęśliwymi Dziadkami”, może sprawić, że popłyną łzy radości. 

Pomysłów na ciekawe prezenty dla przyszłych Dziadków jest wiele. Tutaj tylko wyobraźnia może nas ograniczać. Ważne jednak, aby przekazanie tej rewelacyjnej wiadomości zostało w myślach Dziadków na wiele lat.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj