Jakie kwiaty na wesele wybrać?

Kwiaty są bardzo istotnym elementem wesela. Znajdują się one w dekoracjach miejsca zaślubin, sali weselnej, a co najważniejsze w bukiecie Panny Młodej. Ich wybór jest więc ważnym elementem przygotowań. Niestety nie każde z nich dostaniemy w dowolnym momencie roku. Musimy więc wybierać je w zależności od pory roku. Na jakie można się zdecydować latem, a na jakie zimą? Co wybrać na jesienny ślub, a co na wiosenny? Podpowiadamy!

Kwiaty na wesele wiosną

Najpopularniejszymi kwiatami wybieranymi na wiosenne wesele są tulipany. Kwiaty te oferują dużą różnorodność – możemy wybierać w ich kolorach i odmianach. Wiosenne Panny Młode często decydują się także na frezje, hiacynty, irysy i szafirki. Wiosna oferuje jednak więcej możliwości. W dekoracjach weselnych i bukiecie Panny Młodej pięknie wyglądać będzie także narcyz, lilia, aster oraz margerytka. Florystki polecają także kwiatostany konwalii, liliaków oraz stokrotki. 

Kwiaty na wesele latem

Lato jest porą roku, podczas której mamy największy wybór kwiatów na wesele. Na przełomie wiosny i lata w bukietach Panien Młodych królują zdecydowanie piwonie. W późniejszych letnich miesiącach mogą być już one trudniej dostępne. Jednak do wyboru pozostaje wiele innych kwiatów. Latem świetnie sprawdzą się również kwiaty wiosenne – frezja, irys oraz aster. Pary Młode często stawiają także na róże, dalie i peonię. Dekoracjom uroku doda także lwia paszcza, gerber oraz mieczyk. Do dekoracji i bukietu dodać można także kwiaty lipy oraz niedojrzałe owoce szypułkowe.

Kwiaty na wesele jesienią

Jesień nie ustępuje innym porom roku w możliwościach stworzenia weselnych kwiatowych dekoracji. Na jesiennych weselach królują szczególnie kwiaty w kolorze czerwieni, pomarańczy oraz żółci. Panny Młode najczęściej wybierają słoneczniki oraz wrzosy. Popularna jest także aksamitka, róża, goździk oraz cynia. Kwiaciarki doradzają także nieszablonowe rozwiązania – banksie, nerine oraz folksa. 

Kwiaty na wesele zimą

Wielu osobom wydaje się, że możliwości na stworzenie pięknych dekoracji weselnych zimą są niewielkie. Takie osoby są jednak w błędzie – zimą można stworzyć piękne dekoracje kwiatowe na ślub i wesele. Zimowe Pary Młode często wykorzystują gwiazdy betlejemskie, ostrokrzewy z czerwonymi owocami oraz gałązki rozmaitych drzew iglastych. Wykorzystać można także ciemierniki, kwiaty amarylisowate oraz skimmię japońską. Bez wątpienia zimą można stworzyć równie piękne dekoracje i bukiet ślubny, jak i podczas innych pór roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj