Ślub oraz przyjęcie weselne są bardzo ważnym wydarzeniem dla nowożeńców. Jest oczywiste, że młode pary pragną aby ten dzień był niezwykły a wszyscy goście doskonale się bawili. Zorganizowanie takiego wydarzenia wymaga niemało trudu, dlatego przygotowania należy rozpocząć odpowiednio wcześnie i zadbać o właściwą kolejność. 

Pierwsze kroki w przygotowaniach do ślubu

Punktem wyjścia do ślubu są oczywiście zaręczyny a więc decyzja o byciu razem przez resztę życia. Zwykle po zaręczynach młodzi w niedługim czasie chcą zorganizować ślub i wesele. Na początku powinni więc omówić między sobą, jak wyobrażają sobie to wydarzenie. Trzeba podjąć decyzję o tym, czy zawierany będzie ślub kościelny czy cywilny, gdzie on się odbędzie oraz na jak dużą liczbę gości ma być przygotowane wesele. Jest co najmniej kilka usług, które trzeba rezerwować na wiele miesięcy przed ślubem. Chodzi tu przede wszystkim o rezerwację sali bankietowej, zespołu muzycznego, usług fotograficznych oraz terminu w salonie sukien ślubnych. Zazwyczaj młodzi zaczynają od rezerwacji sali bankietowej. Sale, które są szczególnie prestiżowe wymagają rezerwacji z wyprzedzeniem większym niż rok. Trzeba więc wybrać najlepszą salę i wiedzieć już w tym momencie, jaka liczba gości jest przewidywana.

Jak wygląda planowanie ślubu na kilka miesięcy wcześniej?

Około pół roku przed ślubem to czas na wypełnienie formalności kościelnych. Należy zarezerwować sobie czas na udział w naukach przedmałżeńskich oraz na zajęcia w poradni rodzinnej. Młodzi w tym czasie ustalają też termin u księdza, sporządzają protokół. Około trzy miesiące przed ślubem trzeba też wypełnić formalności w urzędzie gminy. Kilka miesięcy przed ślubem trzeba też zadbać o stworzenie ostatecznej listy gości i wydrukowanie zaproszeń, które później trzeba będzie wręczyć osobiście. Należy też wybrać świadków, zrobić rezerwację na samochód do ślubu i wszelkie dekoracje. Potrzebne będą dekoracja kościoła, samochodu, sali weselnej i domu pani młodej. W tym czasie trzeba też zadbać o zakup strojów ślubnych i rezerwację bukietów.

Jakie przygotowania czekają młodych w ostatnim etapie?

Ostatnie tygodnie przed ślubem to dopinanie wszystkich szczegółów. Trzeba pojechać do sali weselnej ustalić menu, wybrać tort, zakupić alkohole. W tym czasie należy też potwierdzić wszelkie usługi oraz dopilnować potwierdzeń obecności od gości. Pani młoda powinna pamiętać o próbnym makijażu i ślubnym uczesaniu. Warto też ustalić scenariusz całej imprezy,  by było jasne, kto wita gości pod salą weselną oraz jakie atrakcje, w jakiej kolejności nastąpią podczas przyjęcia weselnego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj