Gdzie znajduje się Enegylandia?

Jest to największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się on w miejscowości Zator w województwie małopolskim. Z Katowic czy Krakowa dostać się tam można w pół godziny, a od Wadowic czy Oświęcimia jest to tylko 20 km. Park zajmuje powierzchnię 43 hektarów, na których można znaleźć 17 kolejek górskich oraz około 106 atrakcji łącznie. 

Co oferuje par rozrywki?

W Energylandii dostępne jest 6 stref tematycznych: Bajkolandia, familijna, ekstremalna, Water Park, Smoczy Gród i Aqualantis. Dzięki różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie. 

Bajkolandia to strefa idealna dla najmłodszych. Spotkać tam można bohaterów ulubionych bajek. Jest tam wiele karuzeli, które zachwycą maluchy. Skorzystać można między innymi z roller coasteru Energuś, zamienić się w strażaka, odwiedzić safari, poprowadzić zderzające się samochody, wsiąść w latający statek lub na grzbiecie feniksa obejrzeć park z góry. 

Strefa familijna skierowana jest głównie do dorosłych z dziećmi, które mają już ponad 140 cm wzrostu. Na kolejkach odczuwa się delikatny dreszczyk adrenaliny i można spędzić cudowny czas w rodzinnym gronie. W tej strefie przejechać się można na: RMF Dragon, Atlantis gdzie zostaniecie nie raz ochlapani wodą, Boomerangu, a także odwiedzić dom strachów. 

Strefa ekstremalna oferuje niezapomniane emocje dla starszych dzieci i dorosłych. Tutaj adrenalina jest nieodłącznym wspólnikiem w przejażdżkach. Ta strefa już od lat cieszy się największą popularnością dzięki niesamowitym roller coasterom, które są niepowtarzalne. W tej części parku skorzystać można między innymi z bestsellerowego Hyperiona, Aztec Swingu, Apocalypto czy Vikinga. 

Water Park to w większej mierze wodne atrakcje. Znajdują się tam wodne zjeżdżalnie, baseny jak i parasole z leżakami gdzie można odpocząć. 

Smoczy Gród stylizowany jest na miasteczko, które swoim wyglądem ma przypominać „Wiedźmina” lub też „Władcę Pierścieni”. Jest to przeniesienie się do średniowiecznego świata ze smokami i magią. W tej strefie zarówno młodsi jak i starsi znajdą co dla siebie. Skorzystać można tu między innymi z: Zadry, Drakena czy Fridy. 

Aqualantis to najnowsza strefa parku. Występują tam głównie wodne atrakcje jednak korzysta się z nich w ubraniach, a nie strojach kąpielowych. Znajduje się tam roller coaster Abyssus lub kolejka Ekipy. 

Oprócz kolejek górskich można być też świadkiem różnego rodzaju występów organizowanych przez pracowników parku, które zachwycają swoją kreatywnością i zapierają dech w piersiach. 

Cennik:

  • dla dzieci do lat 3 – 1 zł
  • ulgowy (do 140 cm oraz seniorzy 65+) – 99 zł
  • normalny (od 140 cm) – 149 zł
  • urodzinowy (do 18 lat) – 1 zł
  • 2 dniowy ulgowy – 179 zł
  • dwudniowy normalny – 269 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj