Rynek gier komputerowych nieustannie się rozwija, a pojawiające się każdego roku nowe tytuły zachwycają nas swoją grafiką i nowym wymiarem rozrywki. Rok 2021 na rynku gier jest niewątpliwie bardzo ciekawy. Wybór tytułów jest wręcz ogromny – coś ciekawego dla siebie znajdzie miłośnik każdego rodzaju gier.

Gry akcji w roku 2021

Gry komputerowe zapewniające dynamiczną rozgrywkę i wartką akcję należą do najpopularniejszych tytułów. Jedną z najważniejszych premier w tym roku jest niewątpliwie Battlefield 2042, kolejna odsłona legendarnej serii. Twórcy kontynuują tu rozpoczęty już jakiś czas temu trend, i nie skupiają się w nowych tytułach na kampanii jednoosobowej. W najnowszej odsłonie Battlefield tryb dla jednego gracza nie jest w ogóle dostępny, co jednak nie oznacza, że gra pozbawiona jest fabuły. Jak sugeruje tytuł, akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, kiedy ludzkość ze względu na zmiany klimatyczne i kryzys polityczny znalazła się na skraju przepaści.

W 2021 roku zagramy również w kolejną odsłonę innej legendarnej serii – Call of Duty. Call of Duty: Vanguard przeniesie nas kolejny raz w czasy II wojny światowej i pozwoli na walkę na frontach Afryki Północnej, Pacyfiku oraz Związku Radzieckiego.

Sportowe gry komputerowe w 2021 roku

Dla miłośników sportów samochodowych grą roku 2021 może być Forza Horizon 5. Również w tym przypadku mamy do czynienia z kolejną odsłoną bardzo znanej serii, mamy więc pewien obraz tego, czego możemy oczekiwać. W FH 5 do dyspozycji otrzymujemy bardzo rozbudowany, otwarty świat. Akcja gry skupia się w Meksyku, gdzie z jednej strony możemy podziwiać niesamowite krajobrazy, ale z drugiej musimy liczyć się z trudnymi warunkami pogodowymi.

Strategiczne gry komputerowe w 2021 roku

Rok 2021 to także fantastyczny czas dla miłośników gier strategicznych. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ukaże się kolejny dodatek do popularnej gry Hearts of Iron IV, osadzonej w czasach II wojny światowej. HoI IV pozwala na pokierowanie każdym państwem istniejącym w roku 1936 i poprowadzenie go przez trudne lata wojenne. Dzięki rozbudowanym drzewkom celów narodowych gra daje ponadto ogromne możliwości w tworzeniu własnej, alternatywnej historii. W najnowszym dodatku „No Step Back!” otrzymamy znacznie bardziej rozbudowane cele narodowe Polski i Związku Radzieckiego. Dodano również unikalne drzewko dla państw bałtyckich.

Kolejna wielka premiera tego roku to Age of Empires IV. Legendarna seria tym razem zabierze nas do średniowiecza, gdzie będziemy mogli pokierować m.in. podbojami wojowniczych Wikingów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj